IQOS 3 DUO Arıza Giderme Rehberi 2021

IQOS 3 DUO cihazımdaki ışıklar ne anlama geliyor?

Tutucu Işıkları Nedir?

Tutucunun üzerinde 2 ışık var. Tutucu doğru şekilde çalıştığında, bu ışıklar beyaz olacak ve şarj etmeniz gerekmeden önce kaç kullanımınız kaldığını gösterecektir. Her iki ışık da yanıyorsa, tutucuyu 2 kez kullanabilirsiniz. Yalnızca bir ışık yanıyorsa, 1 kez kullanabilirsiniz. Hiçbir ışık yanmıyorsa, şarj etmeniz gerekir.

Bu ışıklardan herhangi biri kırmızıya dönüp yanıp sönmeye başlarsa, bu, cihazda bir sorun olduğu anlamına gelir ve cihazı sıfırlamanız gerekir.

 

Cep Şarj Işıkları Nedir?

IQOS 3 DUO cep şarj cihazında 2 ışık bölümü vardır. Onları ‘1’ ve ‘2’ olarak etiketledik.

1 – Bu bölümde 2 adet ışık bulunmaktadır. Bu ışıklar tutucunun şarj durumunu gösterir. Her iki ışık da yanıyorsa, tutucuyu 2 kez kullanabilirsiniz. Yalnızca bir ışık yanıyorsa, 1 kez kullanabilirsiniz. Işıklardan biri yanıp sönüyorsa, tutucu şarj oluyor demektir.

2 – Bu bölümde arka arkaya yerleştirilmiş 4 ışık var. Cihazınız düzgün çalışırken, bu ışıklar cep şarj cihazının pilini gösterir. 4 ışığın tümü yanıyorsa, cep şarj cihazında kalan pilin% 100’ü, 3 yanıyorsa pilin% 75’i, 2’si kalan% 50’si, 1’i kalan% 25’i ve ışıklardan hiçbiri yanmıyorsa cep şarj cihazını şarj etmek için.

IQOS 3 duo düzgün çalışmıyorsa bu ışıklar kırmızı renkte yanıp sönebilir, bu da cihazı sıfırlamanız gerektiği anlamına gelir.

Kırmızı ışık ne anlama geliyor?

Kırmızı Işık Tutucu

Cihazın sıfırlanması gerektiği anlamına gelir.

Cep Şarj Cihazında Kırmızı Işık

Cihazın sıfırlanması gerektiği anlamına gelir.

IQOS 3 DUO nasıl sıfırlanır?

 IQOS 3 DUO’yu sıfırlamak (bazen buna ‘yazılımdan sıfırlama’ denir) çok basittir! Aşağıdaki adımları takip ediniz;

 1. Tutucuyu cep şarj cihazına koyun
 2. Cep şarj cihazı kapısını kapatın
 3. Cep şarj cihazı kontrol düğmesini 10 saniye basılı tutun
  • Cep şarj cihazı ışıkları kapanacak ve sonunda kapanacaktır
  • Kontrol düğmesini 10 saniye basılı tutun
 4. 10 saniye geçtikten sonra, kontrol düğmesini bırakın
 5. Biraz bekle
 6. Cep şarj cihazı güç düğmesine bir kez tıklayın
  • Cep şarj cihazı ışıkları açılacak ve sonunda normale dönecektir.

Cihazımı sıfırlamayı denedim ve hala çalışmıyor, ne yapmalıyım?

 ihazınızı sıfırlamayı denediyseniz ve hala çalışmıyorsa, IQOS ile iletişime geçin.

IQOS, mükemmel hizmetiyle bilinir – deneyimlerimize göre, IQOS cihazlarımızla yaşadığımız sorunları çözmek için defalarca gittiler. Garantinizin süresi dolmuş olsa veya cihazınızı IQOS’tan satın almamış olsanız bile, genellikle yardım etmeye isteklidirler.

Bir IQOS mağazasına gidebiliyorsanız, bu tercih edilir çünkü mağazalarda, uzmanların cihazınızı tamir etmek için çalışabileceği onarım merkezleri bulunur. Bir mağazaya gidemezseniz, bölgesel IQOS müşteri desteğinizle iletişime geçin ve size ne yapmanız gerektiğini söyleyecektir.

Tutucumdaki ışıklar beyaz renkte yanıp sönüyor, ne yapmalıyım?

Merak etmeyin, bu sadece tutucunuzu şarj etmeniz gerektiği anlamına gelir. Bunu yapmak için cep şarj cihazına takın ve cep şarj cihazının üst tarafındaki iki küçük dairesel ışık sabit beyaza dönene kadar bekleyin. Bu yaklaşık 4 dakika 30 saniye sürer.

IQOS 3 DUO cihazım aşırı ısınabilir mi? 

Düzenlenmiş bir sıcaklıkta çalıştığı ve yalnızca 2 ardışık kullanım için sürdüğü için aşırı ısınmamalıdır, ancak her zaman aşırı ısınmasına neden olabilecek teknik bir arıza olasılığı vardır. Cihazınızın veya HeatSticks’in rahatsız edici derecede ısındığını fark ederseniz, yerel IQOS destek ekibinizle iletişime geçin. Ya sorunu çözebilmeli ya da size yeni ürünler alabilmelidirler.

Cihazım şarj olmuyor, ne yapmalıyım?

IQOS ile iletişime geçin.

Cihazımı şarj ettiğimde ışıklar yanıp sönmüyor, ne yapmalıyım?

IQOS 3 Duonuzu (içinde tutacağı olan cep şarj cihazı) USB kablosuyla bir güç kaynağına bağladıysanız, ancak şarj olduğunu göstermek için ışıklar yanmıyorsa, 15 dakika bekleyin ve tekrar kontrol edin. Bazen ışıkların cihazın şarj olduğunu göstermesi için yanmaya / yanıp sönmeye başlaması biraz zaman alabilir.

15 dakika beklediyseniz ve hala hiçbir şey olmuyorsa, IQOS ile iletişime geçin.

Bıçağım kırıldı – ne yapmalıyım?

Birkaç seçeneğiniz var;

IQOS ile iletişime geçin – cihazı tamir ederek veya değiştirerek yardımcı olabilirler
Yeni bir cihaz satın alın – bıçak, cihazın oldukça önemli bir parçasıdır ve bazen tamir edilemez, bu nedenle cihazı işe yaramaz hale getirir

IQOS daha popüler hale geldikçe, çevrimiçi olarak sunulan ve
DIY bıçak değiştirme mağazalarında giderek daha fazla değiştirme hizmeti sunuluyor – bir IQOS bıçak değiştirme kiti satın alabilir ve onu nasıl değiştireceğinizi gösteren bir YouTube videosunu izleyebilirsiniz, sadece dikkatli olun ve kullanın uygun güvenlik araçları

Cihazım bozuldu ve garantim artık etkin değil, ne yapmalıyım?

IQOS ile iletişime geçmeyi deneyin. IQOS, mükemmel müşteri desteği ile bilinir ve garantiniz artık etkin olmasa bile, genellikle mümkün olan her şekilde yardımcı olmaya çalışır. Onlara daha önce garantisi olmayan bozuk bir cihaz aldık ve hala cihazımızı değiştirdiler

Konuşmaya Başla...
Merhaba
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?