E-Sigara ile iQos Arasındaki Benzerlikler ve Farklar

İqos nedir? Elektronik Sigara Nedir? Arasındaki farklar nelerdir gelin birlikte inceleyelim;

İqos Nedir?
Pmi şirketi tarafından üretilen yeni nesil tütün buharlaştırıcı iqos , içerisine konulan mini tütün sigarasını 350 derece ısıtarak yakmadan buhar haline getiren bir tütün ısıtıcıdır. En önemli özelliği tütünü yakmamasıdır. İçerisinde konulan stick adı verilen mini tütün sigarasının boyutu yaklaşık 3 cm civarındadır.

iQos satın almak için: www.elektroniksigaravip3.com.tr/urunler/iqos.html

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik sigara içerisine konulan svıyı (e-likit) ısı ile buharlaştıran bir sıvı buharlaştırıcıdır. İçerisine konulan sıvılar aroma, gliserin ve nikotinden oluşmaktadır.

İqos ve E-Sigaranın Benzer Yönleri Nelerdir

 1. Her iki üründe dijital pil ve elektriğe ihtiyaç duyan cihazlardır.
 2. İki üründe buharlaştırma yöntemi ile çalışır
 3. İkisinide oluşturan parçalar temizliğe ihtiyaç duyar.
 4. Her iki cihazıda şarj etmek zorundasınız.
 5. İkisinde de sarf-tüketim malzemesi kullanmak zorundasınız. İqos da stick denen tütün çubukları elektronik sigara da e-likit adı verilen aromalı sıvılar.
 6. İki üründe çıkan buhar üzerinize sinmez.
 7. Her iki üründe nikotin ihtiyacınızı karşılar.

iQos şimdi satın almak için: www.elektroniksigaravip3.com.tr/urunler/iqos.html

İqos ve Elekronik Sigara Farkları Nelerdir

 1. Elektronik sigaralar sağlık bakanlığı tarafından sağlıksız bulunarak yasaklanmıştır. İqos sağlık bakanlığı tarafından yasaklanmamıştır. (iqos projesi son anda sağlıksız bulunarak torba yasadan çıkarılmıştır. 18 Ekim 2017 )
 2. İstediğiniz takdirde elektronik sigaranın buharı çok büyük ve yoğun olabilmektedir. Ancak iqos un buharı oldukça cılız ve zayıftır.
 3. İqos ta kullanacağınız bir adet stick adı verilen tütün çubuğu en fazla 14 çekim kullanılabilir. Elektronik sigarada tankınız bitene kadar çekim yapabilirsiniz.
 4. İqos ta bir tütün çubuğu en fazla 6 dakika kullanılabilir bu süreden sonra ısıtma sonlanır yeni stick(tütün çubuğu) takmanız gereklidir. Elektronik sigarada şarjınız bitene kadar buharlamaya devam edebilirsiniz.
 5. Elektronik sigara sıvı sarf malzemesi ile çalışır , iqos kuru(tütün) sarf malzemesi ile çalışır.
 6. İqos stick (mini tütün çubukları) 20 adetli kutularda satılır. Elektronik sigara sıvıları farklı boyutlarda şişelerde satılmaktadır.
 7. Mini tütün çubukları sticklerin nikotin oranı sabittir değiştirilemez, elektronik sigara likitte nikotin oranını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
 8. İqos da aroma seçeneği 3 adettir. Bunlar normal tütün, sert tütün ve mentollüdür. Elektronik sigara likitlerde yüzlerce aroma çeşidi bulabilirsiniz.
 9. Her iki cihazda temel olarak 2 parçadan oluşur. İqos, şarj kutusu ve iqos dijital sigaradan oluşmaktadır. Elektronik sigara atomizer ve mod adı verilen bataryadan oluşmaktadır.
 10. İqosun ebatları-boyutları standarttır. Elektronik sigarada çok farklı boyutlarda cihazlar bulunmaktadır.
 11. İqos ağırlığı:19,6 gram Boyutları: 19,6 gram ve 93,3 x 14,7 x 13,9 mm şarj kutusu ölçülere ve ağırlığa dahil değildir.
 12. Bilimsel olarak elektronik sigaralar sigaraya göre yüzde 95 daha az zararlıdır. İqostan çıkan tütün buharı için henüz böyle bir test yapılmamıştır.

Peki siz hangisini tercih ederdiniz ? yorumlarınızı bekliyoruz…

Konuşmaya Başla...
Merhaba
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?