Elektronik Sigara Kullanımına Dair Temel Bilgiler

1. Elektronik Sigara Nedir Nasıl Kullanılır

Elektronik sigara, nikotin içeren bir sıvıyı ısıtarak buhar üreten bir cihazdır. Buhar, kullanıcı tarafından solunur ve nikotin vücuda alınır. Elektronik sigaralar, geleneksel sigaralara alternatif olarak geliştirilmiştir. Detaylı bilgi için https://www.elektroniksigaravip3.com.tr/icerik/elektronik-sigara-sikca-sorulan-sorular.html

Elektronik sigara kullanmanın temel adımları şunlardır:

E-likit doldurun. E-sigarayı açın. Nefes alın.

E-likit doldurmak için: E-sigaranın kapağını çıkarın. E-likit şişesini açarak sıvıyı kartuşa veya tanka doldurun.

E-sigarayı açmak için: E-sigaranın güç düğmesine basın. Bazı cihazlarda, güç düğmesine birkaç kez basmak gerekir.

Nefes almak için: E-sigaranın ucunu ağzınıza alın. Havayı çekin. Buhar, ağzınıza ve boğazınıza doğru ilerleyecektir.

Elektronik sigara kullanmanın bazı püf noktaları şunlardır: E-likit doldururken, e-likitin kartuşa veya tanka dolduğundan emin olun.

E-sigara açarken, güç düğmesine birkaç kez bastığınızdan emin olun.

Nefes alırken, e-sigaranın ucunu ağzınıza iyice yerleştirin. E-sigara kullanırken, yavaş ve derin nefes alın.

2. Elektronik Sigara Çeşitleri

Elektronik sigaralar, temel olarak çalışma prensiplerine göre dört kategoriye ayrılır:

Klasik elektronik sigaralar:

Bu modellerde, batarya ve tank 2 ayrı bileşen olarak setin içerisnde yer alır ve tank (atomizer) e-likit ile doldurulur. Atomizer içerisinde yer alan coil adı verilen ısıtıcı parça kullanım süresine bağlı olarak değişik periyotlarda(verimliliğe göre) yenisi ile değiştirilir.

Pod elektronik sigaralar:

Bu modeller, küçük ve taşınabilirdir. E-likit, pod adı verilen bir kartuş içerisine bulunur ve bu kap doğrudan cihaza takılır. Kartuşlu model olan pod elektronik sigara modellerinde tank görevini kartuş adı verilen parça yapmaktadır. Markaya göre kartuşlar dolu satılabildiği gibi dolum yapılabilen kartuşlu modellerde bulunmaktadır.

Kullan at elektronik sigaralar(Puff):

Bu modeller, tek kullanımlıktır. E-likit ve batarya, cihazın içinde bulunur ve bittiğinde cihazı atmanız gerekir.

Tütün ısıtmalı elektronik sigaralar:

Bu modellerde, tütün yakılmadan ısıtılarak buhar oluşturulur. E-likit içermezler.

3. Elektronik Sigara Likit Nedir?

E-likit, elektronik sigaralarda kullanılan nikotin içeren veya içermeyen sıvıdır. E-likitler, genellikle gliserin, propilen glikol, nikotin ve aromalardan oluşur. Daha detaylı bilgi için: https://www.elektroniksigaravip3.com.tr/icerik/likit-dolum-sivisi-sikca-sorulan-sorular.html

iki ana gruba ayrılan likitlerin (klasik likit-salt likit) arasındaki farkları daha iyi anlayabilmek için yazımıza göz atabilirsiniz,  https://www.elektroniksigaravip3.com.tr/icerik/salt-e-likitler-ile-geleneksel-baz-e-likitler-arasindaki-temel-farklar.html

Klasik baz likit:

Bu e-likitler, geleneksel sigaralarda bulunan nikotin içeriğine benzer bir nikotin içeriğine sahiptir.

Salt likit:

Bu e-likitler, tütün yaprağından elde edilen nikotin tuzu ile üretilen hızlı kana karışan ve yüksek nikotin içeriğine sahiptir.

4. Atomizer Nedir?

Atomizer, e-likit içindeki nikotini buharlaştıran cihazdır. Atomizerler, temel olarak iki kategoriye ayrılır: Daha etaylı bilgi için https://www.elektroniksigaravip3.com.tr/icerik/atomizer-sikca-sorulan-sorular.html

Klasik atomizerler:

Bu atomizerler, e-likiti doğrudan ısıtarak buharlaştırır. Ypaıları daha çok camdır. Tam boyutları genişrtir. Rda Rta gibi yeniden sarılabilen ve kullanıcının kendi tel ve pamuk becerisi yapılandırabileceği çeşitleri mevcuttur.

Kartuş atomizerler:

Yapıları daha çok plastiktir. Coil değiştiren yada değiştirilmeyen modelleri mevcuttur.Salt likit kullanımına uygun olarak tasarlanmışlardır. Bu atomizerler, e-likit kartuşunu ısıtarak buharlaştırır. Kişiselleştirilmezler Rda Rta gibi çeşitleri yoktur.

5. Atomizer Coil Nedir?

Atomizer coil, atomizerin içinde bulunan ve e-likiti ısıtan tel ve pamuktan oluşna parçadır. Atomizer coil, genellikle titanyum, çelik, kanthal veya nikel gibi malzemelerden yapılır.

Elektronik Sigara Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Elektronik sigara kullanırken, aşağıdaki hususlara dikkat etmek önemlidir: Elektronik sigara, sigara bırakmak için kullanılan bir cihazdır. Sigara içmeyenlerin elektronik sigara kullanması önerilmez. 

Konuşmaya Başla...
Merhaba
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?