Elektronik Sigaram Orijinal Mi? Orijinal E-Sigara Nasıl Anlaşılır?

Elektronik sigara satın almaya karar verdiniz ve kafanızda bir model  belirlediniz. Peki bizim ki gibi satıcıların son derece güvenilir ve dürüst! olduğu bir ülkede aldığınız e-sigaranın gerçekten orijinal  ve istediğiniz ürün olduğunu nasıl anlarsınız?

Size ayrıntılı bir elektronik sigara orijinal ürün satın anlama rehberi  sunduk. Sizlerin bu konuda mağdur olmanız gerçekten bizleri de üzecektir. Unutulmamalıdır ki orijinal olmayan veya sahte ürünler satın alarak hem kendi sağlınızı hem de çevrenizdekilerin sağlığını tehlikeye atmış olursunuz.

Peki bir ürün satın almaya karar verdiniz orjinal olup olmağını nasıl anlarsınız?

Bunu iki aşamada inceleyeceğiz. İlk olarak genel inceleme, ikinci olarak marka bazlı sorgulamalar ile sonuca varacağız. İşte başlıyoruz;

Orjnal  Elektronik Sigara Nasıl Anlaşılır ?

İlk olarak bir ürün satın aldığımızda genel tasarım ve ürün malzeme kalitesini gözlemlememiz gerecektir. Elektronik sigara markaları günümüzde ürün kalitesine ve tasarıma oldukça önem vermektedir. Ancak sahte e-sigara üreticileri kaliteyi ikinci plana atarak kar marjını yükseltmeyi hedefler. Bu bağlamda satın alacağımız ürünün aşağıdaki kritelere göre ilk kontrolünü sağlayabilirsiniz.

*Ambalaj kalitesi ile başlamalısınız. Kaliteli ambalaj ve jelatin, doğrulama kodu ve bandrol bulunan ürünler ilk kontrolde sınıfı geçecektir.

*Paket içeriği önemlidir. Paket içeriğini kontrol ettiğinizde eksik malzeme bulunması  yada markanın kalitesine yakışmayan yardımcı ürünlerin(kalitesiz kablo gibi) kutu içerisinde bulunması sahte ürün olabileceğine dair bir ipucudur.

*Ürün kalitesi dokunduğunuzda kendini ele verir, orjinal ürün elinizde yada parmaklarınızda hissiyat olarak sizi rahatsız etmemelidir.

*Tasarımsal olarak köşe kenar veya kıvırmlı noktalarında ürünün parçalarının tam olarak ve net bir şekilde birleştiğini ve pürüzsüz olduğunu görmelisiniz.

*Oynayan, yerine oturmayan veya  sallanan parçalarının olmaması gerekir. (üretim kaynaklı kronik bir sorunu yoksa)

*Orjinal ürünlerin dokunmatik ekranları sorunlu değildir.

*Kalitesiz ve kötü plastik malzemeler kokar üründe herhangi ağır bir plastik kokusu hissetmemelisiniz.

*Aşırı şekilde akıtma sızdırma veya coilinizin çok hızlı şekilde yanması malesef sahte ürünlerin habercisi olabilir.(Kullanıcı hatası değilse!)

*Tuşları çok çabuk bozulan ve içerisindeki lehimleri hemen kopan ürünler işçilik kalitesindeki zayıflık nedeniyle, sahte olasılığı yüksek ürünlerdir.

Elektronik Sigara Markalarının Sahte Ürünlere Karşı Önlemleri

Sahte ürünlerin piyasada çoğalması ile birlikte orjinal ürün satan firmalarda buna karşı bir önlem alarak tüketicilerini koruma gereği duymuştur. Bu sistem ise orjinal ürün barkod sistemidir. Elektronik sigara kutuları üzerinde bulunan kazı ve sorgula kodları veya kutu içerisinde bulunan kartlar üzerinde yazan rakamlar ile bazı sorgulamalar yapılmaktadır. Şimdi markalara göre bu sorgulamaların nasıl ve nereden yapıldığını inceleyelim.

Vaporesso Orjinal Ürün Sorgulama

Anasayfa en alt sağ kısım üzerinden orjinal ürün sorgulanızı yapabilirsiniz.

Vaporesso marka ürününüz için aşağıda verilen örnekte olduğu gibi kutu içerisindeki kartta yazan scratch and check (kazı ve kontrol et) alanını kazıyarak  kontrol işlemini sağlayabilirsiniz. Yukarıda belirrtiğimiz sayfa üzerinden ortaya çıkan numaraları belirtilen alana girerek ürünün orjinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz

Joyetech Orjinal Ürün Sorgulama

Joyetech markası için şu sayfa üzerinden orjinal ürün sorgulamanızı yapabilirsiniz.

http://www.joyetech.com/support/

Joyetech marka ürününüz için aşağıda verilen örnekte olduğu gibi kutu üzerinde bulunan ve scratch check (kazı kontrol et) yazan alanını kazıyarak kontrol işlemini sağlayabilirsiniz. Yukarıda belirrtiğimiz sayfa üzerinden, ortaya çıkan rakamları, belirtilen alana girerek ürünün orjinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz

Smoktech (Smok) Orjinal Ürün Sorgulama

Smok için orjinal ürünlerinizi buradan onaylayabilirsiniz.

Smoktech (smok) marka ürününüz için aşağıda verilen örnekte olduğu gibi kutu üzerinde bulunan ve scratch check (kazı kontrol et) yazan alanını kazıyarak kontrol işlemini sağlayabilirsiniz. Yukarıda belirrtiğimiz sayfa üzerinden, ortaya çıkan rakamları, belirtilen alana girerek ürünün orjinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Barkodu ayrıca telefonunuza indireceğiniz uygulama ile okutarak sorgulamada sağlayabilirsiniz.

Eleaf Orjinal Ürün Sorgulama

Eleaf e-sigara için orjinal ürünü bu sayfadan teyid edebilirsiniz.

Eleaf marka ürününüz için aşağıda verilen örnekte olduğu gibi kutu üzerinde bulunan ve scratch check (kazı kontrol et) yazan alanını kazıyarak kontrol işlemini sağlayabilirsiniz. Yukarıda belirrtiğimiz sayfa üzerinden, ortaya çıkan rakamları, belirtilen alana girerek ürünün orjinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz

Aspire Orjinal Ürün Sorgulama

Aspire elektronik sigara markası için orjinal ürün sargulamasını buradan yapınız.

Aspire marka ürününüz için aşağıda verilen örnekte olduğu gibi kutu üzerinde bulunan ve scratch and check (kazı ve kontrol et) yazan alanını kazıyarak kontrol işlemini sağlayabilirsiniz. Yukarıda belirrtiğimiz sayfa üzerinden, ortaya çıkan rakamları, belirtilen alana girerek ürünün orjinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz

Wismec Orjinal Ürün Sorgulama

Wismec ürünleri için orjinal ürün sorgulama sayfası  burasıdır.

Wismec marka ürününüz için aşağıda verilen örnekte olduğu gibi kutu üzerinde bulunan ve scratch check (kazı kontrol et) yazan alanını kazıyarak kontrol işlemini sağlayabilirsiniz. Yukarıda belirrtiğimiz sayfa üzerinden, ortaya çıkan rakamları, belirtilen alana girerek ürünün orjinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz

Kangeretch Orjinal Ürün Sorgulama

Kangertech ürünleri buradan sorgulayabilirsiniz.

Kangertech marka ürününüz için aşağıda verilen örnekte olduğu gibi kutu içerisindeki kartta yazan scratch and check (kazı ve kontrol et) alanını kazıyarak  kontrol işlemini sağlayabilirsiniz. Yukarıda belirrtiğimiz sayfa üzerinden ortaya çıkan numaraları belirtilen alana girerek ürünün orjinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz

Konuşmaya Başla...
Merhaba
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?