SMOK NORD 5 Tüm Özellikleri Fiyat Performans İncelemesi

SMOK nihayet nord serisinin en son yinelemesini yayınladı: SMOK nord 5 .

Nord 5, görünüşünü nord 4 ile paylaşıyor , ancak çok ihtiyaç duyulan bazı iyileştirmeler içeriyor. Kutunun dışında fark ettiğim temel fark, nord 5’in yalnızca bir tür bobin alarak tek bir kapsülle gelmesidir. 0.15ohm ve 0.23ohm (RPM3) bobinlerle gelen bu kit gerçekten bir DL kitidir (20w’de kullanırsanız muhtemelen RDL) ve harika bir kittir. Öyleyse, SMOK nord 5 inceleme ile devam edelim.

SMOK Nord 5 Dış görünüşü

smok nord 5 cihazı – nord 5, neredeyse her kullanıcının zevkine uygun geniş bir renk yelpazesine sahip, şık görünümlü bir settir. Daha önce de belirttiğim gibi, bu kit SMOK nord 4 ile çarpıcı bir benzerliğe sahiptir. Temel estetik farklar, 4’te oldukça belirgin olan hava akımı diskinin olmamasıdır. hava akışını ayarlayın. Bunun harika bir değişiklik olduğunu düşünüyorum ve kitin şık görünmesine gerçekten yardımcı oluyor. Ateşleme düğmesi ve ekran, güç kontrol düğmeleri gibi aynıdır.

Renkli tasarımlar, oldukça şık göründüğünü düşündüğüm çarpıcı bir ‘dart’ desenine sahip. Ayrıca çok profesyonel görünen bir suni deri tasarımı var. Kit, cihazın altında bulunan bir USB-C hızlı şarj bağlantı noktasına sahiptir. Ayrıca kit, cihazın her iki yanında hava akış deliklerine sahiptir.

SMOK Nord 5 – Performans

Performans açısından, kusur bulunacak pek bir şey yoktu. Cihaz dahili bir 2000mAh bataryaya sahiptir ve 5 watt’tan 80 watt’a kadar ateşleyebilir. Yine de, gerçekten 5 watt kadar düşük çalışabilen bir bobin yoktur. Bu kiti test etmek için 45 watt’ta çalışan 0.15ohm bobin kullandım.

Sıvım için Norse Vape Şeftali, Kayısı ve Ahududu’yu seçtim . Esas olarak, daha sonraki bir incelemede keşfedeceğiniz gibi, bu sıvıyı sevdiğim için. Lezzet tutarlıydı ve sarmalların reaksiyonu çok duyarlıydı. Yan taraftaki doldurma deliği kullanılarak cihazı doldurmak çok hızlı ve kolaydı. Bu bir pod cihazı olduğundan, diğer pod kitlerinin çoğunda olduğu gibi, doldurma deliği kolayca çıkarılabilen kauçuk bir tapa ile kapatılmıştır. Bu bölmeye özgü bir şey, çok ihtiyaç duyulan bir özellik olan bobin kilididir. Bir bölmeyi düşürürken bobinimin kaç kez uçtuğum sayısı sayısızdır. Bu kitin tek dezavantajı bataryaydı.

Genel olarak, 2000mAh yeterince iyi bir bataryadır. Ancak 45 watt’ta vaping yapmanın tüm günümü pek çıkarmadığını gördüm. Ancak bu, cihazı yaklaşık 45 dakikada şarj eden USB-C hızlı şarj ile giderildi.

Nord aralığının boyutunu seviyorum. Bir DL cihazı için oldukça kompakt ve kullanımı kolaydır. Elinize iyi oturduğu ve tutması rahat olduğu için. Ayrıca ateş butonunun bulunduğu yeri de beğendim, cihazı tutarken başparmağınızın altında doğal bir şekilde sıralanıyor.

SMOK Nord 5 Kullanım kolaylığı

Bu kitin kullanımı son derece kolaydır.

Bölmenin altındaki bir bobin kilitleme klipsi kullanılarak yerine kilitlenen iterek takılan sarmallara sahiptir. Bölme ayrıca oldukça güçlü mıknatıslarla kite mıknatıslanır

USB-C hızlı şarj, cihazın hızlı ve kolay şekilde şarj edilmesi anlamına gelir.

Ayrıca, geliştirilmiş hava akımı kontrolü, cihazı kendi vaping tarzınıza göre ayarlamanızı inanılmaz derecede kolaylaştırır.

Fiyat:

Cihazın performansı için büyük bir değer olan SMOK nord 5‘i 1100-1300 tl aralığında karşılığında alabilirsiniz. Bobinler, GeekVape P gibi bobinlere benzer bir fiyat olan ve VOOPOO TPP ve PnP bobinlerinden biraz daha ucuz olan 5’li bir paket içinde satılıyor. RPM 3 coilleri buradan alabilirsiniz.

Hedef kitle

Bu kit, minimum watt değeri 20 watt olan DL kağıtlar için en uygundur. 20 watt’ta çalıştırmak ve hava akışını kapatmak bir RDL deneyimi yaşatacaktır. Yaklaşık 45 watt’ta çalışan DL cihazlarını tercih ediyorum ve bu kitin harika olduğunu düşündüm.

Smok Nord 5 – Nihai Karar

Tamam, son düşünceler. SMOK nord 5’in harika bir cihaz olduğunu düşündüm. Yeni RPM 3 Coil bobinleri harika ve çok tutarlı bir şekilde vape ediyor. Çoğu DL gazetesini tatmin edecek kadar güçlüdür, ancak daha yüksek bir watt ile çalışmak pili hızlı bir şekilde tüketecektir. Kitin görünümüne bayıldım, fiyatının çok uygun olduğunu düşünüyorum ve VOOPOO Argus GT 2 cihazımın yanında harika bir ikincil cihaz olacağını düşünüyorum

Konuşmaya Başla...
Merhaba
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?